Nowość TV!

Skazana

  • pn
  • wt
  • śr
  • czw
  • pt
  • sb
  • nd
21:35
Od 27 kwietnia

Największy hit jesieni pod marką Player Original nareszcie w TV! Sędzia Alicja Mazur, znana ze swojej surowości wobec przestępców, zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. Czy poradzi sobie z czyhającym za każdym rogiem zagrożeniem? 

Obsada
Agata Kulesza
Alicja Mazur
Aleksandra Adamska
Patrycja „Pati” Cichy
Michał Czernecki
Paweł Witkowski
Bartłomiej Topa
Piotr Serafin
Martyna Byczkowska
Hanka Mazur
Tomasz Schuchardt
Bartłomiej „Penis” Dworak
Marta Malikowska
Agata „Kosa” Strzelecka
Marta Ścisłowicz
Barbara Dworak
Jan Jankowski
Andrzej Bednarek
Joanna Gonschorek
Swieta Palmarczuk
Maria Kania
Marika Lisiecka
Monika Dawidziuk
Amfisa Borkow
Hanna Klepacka
Krystyna „Campina” Nowak
Natalia Sikora
Szkudlarek
Iga Górecka
Sara
I inni.
+13

Alicja Mazur, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach to kobieta, która osiągnęła zawodowy sukces. Atrakcyjna, z charyzmą, bardzo inteligentna i ambitna. Surowa, postrach wszystkich bandytów. Szczególnie dała się poznać jako sędzia prowadząca procesy członków zorganizowanych grup przestępczych. Na pozór zna się na ludziach, potrafi szybko ich przejrzeć. Do czasu, gdy sama trafia do zakładu karnego dla kobiet, gdzie znajdzie się na samym dole więziennego układu pokarmowego. Czy przetrwa w nowej dla siebie rzeczywistości?

W więzieniu Alicja będzie musiała walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Ją również. Prawo, w które tak wierzyła, egzekwowała i któremu służyła, nagle zawodzi. Żeby przetrwać, będzie musiała przyjąć obowiązujące zasady gry.

„Skazana” to historia inspirowana książką Ewy Ornackiej „Skazane na potępienie”. Dodatkowo wiele z postaci przedstawionych w serialu inspirowanych jest prawdziwymi przestępczyniami, znanymi z pierwszych stron gazet.

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), za zdjęcia Paweł Flis („Tajemnica zawodowa”, „Królestwo kobiet”), a za muzykę Paweł Lucewicz („Pod powierzchnią”, „Szadź”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”).

COPYRIGHT © 2022 TVN S.A.
Skazana
Przewijanie za pomocą klawiaturylub scroll-a
1/16

Obróć telefon
do pozycji pionowej