Discovery Science

Discovery Science to kanał pokazujący, w jaki sposób nauka i technika mogą wpływać na nasze codzienne życie. W ofercie programowej stacji nie brakuje programów poświęconych współczesnej inżynierii, misjom kosmicznym, ekologii, wyjątkowym konstrukcjom czy największym katastrofom i kataklizmom. Twórcy programów dzielą się z widzami fascynującą wiedzą popularnonaukową i w ciekawy sposób obalają wiele panujących mitów i teorii. 

+1

Historia kryje w sobie wiele zagadek. Na szczęście współczesna nauka jest już na tyle zaawansowana, że dzięki niej specjaliści mogą znaleźć odpowiedzi na dręczące ich od lat pytania. Skąd się wzięły i jak powstały słynne posągi moai na Wyspie Wielkanocnej? Jakie tajne znaczenie kryją w sobie malowidła znalezione w zapomnianym systemie jaskiń? Czy archeologom uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego szkieletu z obciętą głową znalezionego w Chile? Niemożliwe staje się możliwe w programie „Starożytność rozszyfrowana”.

Kolejną nowością na antenie Discovery Science jest niesamowita seria „Śladami Wielkiej Stopy”. Co roku setki osób zgłaszają, że spotkały na swojej drodze yeti. W ciągu ostatnich 50 lat, tylko w Stanach Zjednoczonych, było ponad 10 000 zgłoszeń w tej sprawie! Kiedy i gdzie znowu się pojawi? Tego nie wie nikt!  Elitarny zespół specjalistów postanowił to sprawdzić. Czy pomoże tu zaawansowany algorytm? Szukanie bezlitosnej bestii to prawdziwy wyścig z czasem. Czy tej  zdeterminowanej ekipie uda się odkryć jedną z większych tajemnic i legend na świecie?

 
 

Joanna Lichosik‑Białoń
Poznaj cały zespoł PR
COPYRIGHT © 2022 TVN S.A.
Discovery Science
Przewijanie za pomocą klawiaturylub scroll-a
1/4

Obróć telefon
do pozycji pionowej