Nowość!

Przez Atlantyk

  • pn
  • wt
  • śr
  • czw
  • pt
  • sb
  • nd
21:35
Od 2 marca

Pierwszy taki program rozrywkowy w Polsce! Sześć gwiazd wyruszy niewielkim jachtem żaglowym przez Atlantyk. Ich mentorami i opiekunami będą dwaj doświadczeni kapitanowie. Wyprawa ma potrwać kilka tygodni – w trakcie rejsu łódź nie zawinie do portu, będą płynąć zupełnie sami. Uczestnicy, by dotrzeć do celu, muszą nauczyć się współpracy i podstaw żeglugi. Stać się załogą. A wszystko to na środku Atlantyku i w obecności kamer.

+15

To nie będzie rejs luksusowym jachtem. Podróż ma zająć kilka tygodni i zakończyć się u wybrzeży Gwadelupy. Załoga wyruszy z Gran Canarii. Formuła programu jest niezwykle prosta: na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi, musi zmieścić się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć Atlantyk. Jak pośrodku oceanu poradzą sobie Maja Hirsch, Antek Królikowski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr „Liroy” Marzec i Zygmunt Miłoszewski? Czy uda im się współpracować, by bezpiecznie i w wyznaczonym terminie dotrzeć do celu? W ciągu dnia czeka ich gotowanie, sprzątanie, w nocy wachta. Płynąć będą jachtem o powierzchni niespełna 30 m kw. 

Na łodzi znajdzie się tylko to, co sami wcześniej ze sobą zabiorą. Pozbawieni telefonów komórkowych, mediów społecznościowych i zewnętrznych bodźców zdani będą na własne umiejętności i swoje towarzystwo. Tym razem nie będzie możliwości, by zrezygnować i wrócić do domu. W trakcie takiej wyprawy prozaiczne czynności mogą urosnąć do rozmiarów prawdziwego wyzwania i wywoływać konflikty. Oszczędzać trzeba wodę i prąd. Tuż obok nie ma łodzi asekurującej. W dramatycznych sytuacjach pomocy może udzielić najbliższa duża jednostka pływająca. 

Nad przebiegiem rejsu czuwać będzie Roman Paszke – kapitan jachtowy, żeglarz, zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych regat. Pod jego czujnym okiem cała szóstka zmierzy się z życiem na oceanie. Wesprze ją również Adam Skomski, kapitan jachtowy i motorowodny. Z pomocą dwóch doświadczonych żeglarzy grupa gwiazd, znanych z pierwszych stron gazet, przekona się czym jest walka z żywiołem. Jedno jest pewne – podczas takiej wyprawy na pewno nie zabraknie emocji! 

Program „Przez Atlantyk” oparty jest na fińskim formacie wyprodukowanym w 2017 przez firmę Rabbit Formats. Do tej pory projekt zrealizowano również w Danii, Belgii, Niderlandach, Szwecji i Norwegii. Polska edycja będzie składała się z ośmiu odcinków. Producentem kreatywnym z ramienia TVN Grupa Discovery jest Marta Więch, producentem wykonawczym Jan Kępiński i Jake Vision.

COPYRIGHT © 2022 TVN S.A.
Przez Atlantyk
Przewijanie za pomocą klawiaturylub scroll-a
1/18

Obróć telefon
do pozycji pionowej