Nowość TV!

Pajęczyna

  • pn
  • wt
  • śr
  • czw
  • pt
  • sb
  • nd
21:40
Od 6 marca

„Pajęczyna” to jedna z najgorętszych nowości pod marką Player Original ubiegłego sezonu. Siedmioodcinkowy thriller szpiegowski w gwiazdorskiej obsadzie zabierze fanów seriali do okresu późnego PRL-u i odsłoni przed nimi nieznane dotąd kulisy udziału Polski w międzynarodowym wyścigu atomowym. W roli głównej aktorka, której talent przekracza granice – Joanna Kulig! 

Obsada
Joanna Kulig
Kornelia Titko
Anna Radwan
Teresa Titko
Eryk Lubos
Stanisław Wanio
Marek Kalita
Grzegorz Giedrowicz
Michalina Olszańska/Liliana Głąbczyńska
Ewa Wolańska
Mateusz Banasiuk/Mirosław Baka
Tadeusz Mróz
Justyna Fabisiak/Edyta Olszówka
Maja Pietruszko
Hubert Miłkowski
Marcin Titko
Anna Kraszewska
Jagoda Titko
Szymon Bobrowski
Włodzimierz Węgrowski
Andrzej Grabowski
Edward Gierek
Filip Garmulewicz/Przemysław Sadowski
Radosław Węgrowski
Magdalena Smalara
Janina Pastuszko
Wojciech Wysocki
Piotr Jaroszewicz
Rafał Mohr
Artem
+24

Rok 2010. Jeden list potrafi zmienić wszystko i obudzić uśpione demony przeszłości. Przekonuje się o tym Kornelia Titko, która pewnego dnia dostaje tajemniczą wiadomość i dowiaduje się, że śmierć matki i siostry mogły nie być przypadkowe. Co więcej, nadawcą korespondencji jest niejaki Stanisław Wanio – oskarżony o zabójstwo siostry Kornelii, Jagody. 

Równocześnie do jednego ze szpitali trafia mężczyzna z poparzoną twarzą. Pacjent nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Za to uważa, że jest sierpień 1978 r., nazywa się… Stanisław Wanio i przed paroma godzinami był świadkiem morderstwa siostry Kornelii! Kim jest tajemniczy człowiek? Przecież jest niemożliwe, żeby przeniósł się w czasie, prosto z feralnego dnia…
W obliczu nowych informacji i podążając za własną intuicją, Kornelia rozpoczyna prywatne śledztwo. Pragnie ustalić rzeczywiste okoliczności wydarzeń, które na zawsze zmieniły jej dzieciństwo. 

W 1978 roku matka Kornelii, Teresa Titko, była nie tylko utalentowaną fizyczką, ale przede wszystkim bliską współpracownicą twórcy polskiego programu nuklearnego, generała Giedrowicza. Latem zespół generała, prowadzony przez matkę Kornelii, doszedł do prekusorskiej fuzji termonuklearnej, która otwierała drogę do stworzenia bomby neutronowej. W tym samym czasie w niewyjaśnionych okolicznościach, podczas wypadu na weekend z przyjaciółmi, zginęła starsza córka Teresy i siostra Kornelii, Jagoda.  

Odkrywając kolejne elementy zagadki, Kornelia uświadamia sobie, że jej sekret rodzinny to chroniona latami tajemnica PRL-u, która została wymazana z kart historii powojennej Polski. I nadal są tacy, którym bardzo zależy na tym, żeby pewne sprawy nigdy nie ujrzały światła dziennego…

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu „Pajęczyna” jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza: Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. „Zachęt”.

COPYRIGHT © 2022 TVN S.A.
Pajęczyna
Przewijanie za pomocą klawiaturylub scroll-a
1/27

Obróć telefon
do pozycji pionowej