PLAYER ORIGINAL

Nieobecni

Czerwiec

To jedna z tych serialowych kontynuacji, na którą użytkownicy Playera czekają z niecierpliwością. Pierwszy sezon „Nieobecnych” poruszył ich serca, stając się jednym z najpopularniejszych tytułów w serwisie w 2019 roku. Drugi – jeszcze bardziej zawiły i tajemniczy – skupi się na losach komisarz Elżbiety Zawady, która rusza tropem zaginionej przed piętnastu laty córki. 

Obsada
Danuta Stenka
Elżbieta Zawada
Justyna Wasilewska
Mila Gajda
Piotr Głowacki
Filip Zachara
Karolina Gruszka
Suzana
Eliza Rycembel
Kasia Zawada
Cezary Łukaszewicz
„Sokół”
Krzysztof Zawadzki
Bogdan Rożniak
Kazik Mazur
Kowalski
Marcin Czarnik
Paweł Skrzyński
Magdalena Czerwińska
psychoterapeutka
Maciej Mikołajczyk
Nawarecki
Zofia Żwirblińska
Alicja
Aleksy Komorowski
Tomasz Ryś
Marcin Januszkiewicz
Kuba Zakrzewski
Zbigniew Stryj
Marcin Gajda
+23

Piętnaście lat. Tyle dokładnie mija od momentu, kiedy zatrzymało się życie Elżbiety. Jej 17-letnia córka Kasia wyszła z domu i już do niego nie wróciła. Dotychczasowe śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów i nie dało odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania: co się stało? Czy Kasia żyje? Zawieszenie nierozwiązanej sprawy nie pozwoliło dotąd zamknąć bolesnego rozdziału w życiu Elżbiety. Co gorsza, co jakiś czas pojawiają się fałszywe alarmy, które wzniecają wiecznie tlący się płomień matczynej nadziei. 

Teraz – tuż po 30. urodzinach Kasi Zawady – wyłania się realny trop. W głębi Polski zostają znalezione zwłoki, a na nich ślady jej krwi. Wniosek jest jeden – Kasia żyje, a przynajmniej żyła jeszcze kilka lat temu! Sprawa zostaje wznowiona i trafia na biurko Zachary. Dla Filipa i Elżbiety rozpoczyna się najtrudniejsze śledztwo w karierze, podczas którego rodzicielskie emocje coraz częściej biorą górę nad profesjonalizmem, a każdy kolejny element układanki odsłania skrywane tajemnice Zawady.  

W śledztwie pojawia się również Mila. Po traumatycznych doświadczeniach dziewczyna czuje pustkę. Nie widzi sensu w dalszej karierze artystycznej. Pragnie działać, robić coś dobrego – ważnego! W tym celu zgłasza się na wolontariat do fundacji osób zaginionych i niespodziewanie dociera do ważnych dla prowadzonego śledztwa faktów. A niezawodna intuicja doprowadza ją do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, kładąc na szali związek z Filipem, a także jej życie! 

„Nieobecni” to autorski projekt TVN Grupa Discovery od początku rozwijany przez Zespół Produkcji Fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Pomysłodawczynią serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Autorami scenariusza są: Dana Łukasińska (główna scenarzystka), Tomasz Titkow i  Monika Trzósło. Serial reżyserują: Anna Kazejak (1 – 5) oraz Adrian Panek (6 – 10), a autorem zdjęć jest Jakub Stolecki. Za scenografię odpowiada Magda Widelska-Władyka, za kostiumy Katarzyna Baran oraz Anna Domańska, zaś za charakteryzację Malwina Musialska-Paszkiewicz. Kierowniczką produkcji jest Dagmara Bończyk, reżyserem obsady Piotr Bartuszek, a producentką Adrianna Przetacka („Kod genetyczny”, „Szadź”).

COPYRIGHT © 2022 TVN S.A.
Nieobecni
Przewijanie za pomocą klawiaturylub scroll-a
1/26

Obróć telefon
do pozycji pionowej