Discovery Historia

Discovery Historia to kanał, który udowadnia, że historia jest naprawdę pasjonująca i warto ją znać. Przeszłość bywa także niejednoznaczna, dlatego programy emitowane w tej stacji pokazują jej różne aspekty i odmienne punkty widzenia. W ofercie Discovery Historia można znaleźć polskie i zagraniczne produkcje, klasyczne dokumenty oraz rekonstrukcje. Od czasów prehistorycznych przez starożytność, aż do PRL-u i czasów współczesnych. Nietuzinkowe postaci, podziemne sekrety, muzealne zagadki, wyjątkowe przedmioty, wielkie bitwy, rodzinne tajemnice i enigmatyczne budowle – to właśnie Discovery Historia.

+4

Od 2 marca na antenie Discovery Historia zadebiutuje nowa seria „Amerykańskie korzenie”. Program pokazuje jak ważna i fascynująca może być znajomość historii drzewa genealogicznego swojej rodziny. Prowadząca Alison Stewart daje bohaterom możliwość podążenia śladami swoich przodków. Na każdym kroku tej niezwykłej podróży mają szansę uzyskać różne informacje dotyczące udziału członków swojej rodziny w różnych wydarzeniach historycznych. Dla wielu z nich przeszłość okaże się naprawdę zaskakująca!
 
Wiosną po raz kolejny spotkamy się z Drew Pritchardem, który jak nikt inny potrafi znaleźć i docenić wyjątkowe starocie. I nie chodzi tu tylko o używane krzesła czy fajansowe żyrandole. W swoim programie „Łowcy staroci: kultowe projekty” prowadzący opowiada także o niezwykłym rowerze BMX, klasycznym modelu walizki Louis Vuitton czy designerskim automacie do gier. W każdym odcinku Drew wybiera kilka przedmiotów, które nie tylko go zachwyciły, ale często miały ogromny wpływ na kulturę i światowe wzornictwo. Premiera już 10 marca.
 
Są na świecie miasta szczególnie narażone na niszczycielskie działanie sił natury. W przeszłości doświadczyły już mocy huraganów, sztormów, gwałtownych burz i powodzi. Teraz robią wszystko, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Inżynierowie i naukowcy ruszyli w wyścig z czasem, aby przy użyciu nowoczesnych technologii jak najlepiej zabezpieczyć aglomeracje przed skutkami kolejnych katastrof naturalnych. Twórcy serii przedstawiają liczne przełomowe projekty i nowoczesne rozwiązania, chroniące infrastrukturę zagrożonych miast. Przedstawione przez nich symulacje  nikogo nie pozostawiają obojętnym. Premiera fascynujących „Tonących miast” już 18 marca na antenie Discovery Historia.

Joanna Lichosik‑Białoń
Poznaj cały zespoł PR
COPYRIGHT © 2022 TVN S.A.
Discovery Historia
Przewijanie za pomocą klawiaturylub scroll-a
1/7

Obróć telefon
do pozycji pionowej